Czy warto zapisać się na szkolenie, posiadając kilkuletnie doświadczenie w projektowaniu i audytowaniu sieci Wi-Fi z wykorzystaniem narzędzi Ekahau?

Powyższe pytanie zadałem sam sobie, zastanawiając się, czy taka inwestycja ma sens. W końcu projektowaniem Wi-Fi zajmuję się już kilka lat. Jednak zawsze byłem samoukiem – wiadomo, że na początkowym etapie prowadzenia działalności liczy się każdy pieniądz i o ile inwestycja w oprogramowanie i sprzęt jest konieczna, to potrzebną wiedzę można przecież pozyskać na inne sposoby niż zakup szkolenia.

Odpowiadając od razu na postawione na wstępie pytanie – zdecydowanie tak! Głównie z dwóch powodów:

  • zakres szkolenia znacznie przekracza omówienie i testowanie podczas ćwiczeń funkcjonalności oprogramowania Ekahau
  • prowadzący to nie są ludzie w zawodzie szkoleniowiec, tylko inżynierowie, którzy przez lata nabywali wiedze praktyczną realizując dokładnie te projekty na dokładnie tych narzędziach, o których uczą.

Szkolenie ECSE Design nafaszerowane jest wiedzą ogólną z zakresu sieci bezprzewodowych Wi-Fi. Poruszane są podstawowe informacje takie jak fizyka fal radiowych, dostępne pasma, kanały oraz wpływ ich szerokości i modulacji na uzyskiwaną prędkość transmisji i możliwe zakłócenia. Omawiane są ograniczenia wynikające z norm branżowych, matematyka jednostek wykorzystywanych przy projektowaniu i skomplikowany proces w jaki w ogóle dochodzi do transmisji między dwoma urządzeniami, za pośrednictwem protokołu 802.11. Poruszane są nawet kwestie różnej długości timerów IFS! Na szkoleniu sygnowanym przez producenta oprogramowania!

O ile samo szkolenie jest świetnym wstępem do pozyskania ogólnej wiedzy na temat sieci bezprzewodowych Wi-Fi, to ilość poruszanych kwestii niejako zachęca do dalszego pogłębiania wiedzy na ich temat, odkrywając tylko powierzchownie to co kryje się za skomplikowanym procesem bezprzewodowej wymiany danych.

Innym ogromnym atutem szkoleń ECSE Design to prowadzący. To był dla mnie decydujący czynnik inwestycji swojego czasu i pieniędzy w szkolenie – i nie zawiodłem się! Miałem okazję wypytać o każdy szczegół projektowania i każdą kwestię, która nasunęła mi się podczas tych kilku lat samodzielnego wypracowywania najlepszych praktyk. Oczywiście weryfikacja posiadanej wiedzy to jedno, a drugie to nauka nowych funkcjonalności oprogramowania i korekta popełnianych błędów.

Kurs kończy się egzaminem praktycznym, czyli własnoręcznie wykonanym projektem, zawierającym jak najwięcej elementów poruszonych na szkoleniu oraz sensownym egzaminem, nastawionym na weryfikację kluczowych informacji zdobytych podczas szkolenia.

Podsumowując – to szkolenie jest warte Twojego czasu i pieniędzy. Jest świetne zarówno dla początkujących, dając im bodziec do dalszej nauki, jak i zaawansowanych, którzy mogą zweryfikować i doszlifować swoją wiedzę i najlepsze praktyki. Ponadto kursant zostaje z zestawem wartościowych materiałów, takich jak kwestionariusz dla klienta, czy wzorem własnego, skrojonego pod siebie raportu.